STŘEDNÍ ŠKOLA HOTELOVÁ
A SLUŽEB KROMĚŘÍŽ

Nacházíte se: Úvod » Ze života školy » »

Ze života školy

Gastronomický workshop na hotelové škole [06.10.2010]
30. září se uskutečnil první pracovní gastronomický workshop, který pořádala Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Střední škola hotelová a služeb Kroměříž a Asociace kuchařů a cukrářů ČR - pobočka Severní Morava a Slezsko na téma „Nové trendy v gastronomii".
V dopoledním bloku proběhly odborné přednášky, které obsahovaly následující témata: Jedlé květy v gastronomii - přednášel prof. Ing. Karel Kopec; Vstup vinařské a zahradnické produkce do soustavy technologií v gastronomii - přednášel prof. Ing. Vlastimil Fic, DrSc; Inovace pokrmů netradičními přísadami mořských a sladkovodních řas - přednášela Ing. Mišurcová, Ph.D.; Perla Zlínska - Regionální výrobky Zlínského kraje - přednášel doc. Ing. Jan Hrabě, Ph.D.; Pohled do japonské gastronomie - přednášel Ing. Gál, Ph.D.; Pečivo jako funkční potravina - přednášela Ing. Burešová, Ph.D.; Molekulární gastronomie a Food pairing - přednášel Ing. Mlček, Ph.D.; Umami - přednášel Ing. Forman Václav a Alternativní výživa, alternativa masa - přednášela Ing. Lužná Dagmara. Všechny přednášky byly evidované ve sborníku, který byl vydán formou CD a má ISBN 978-80-7318-944-0.
V odpoledním bloku proběhly prezentace ukázek nových trendů v gastronomii včetně ochutnávky jídel a odborných výkladů. Ve spolupráci s Agrární komorou ČR byly v rámci projektu "Perla Zlínska" prezentovány i regionální potraviny a výrobky z nich.

autor: správce

Česká verze English version Version française Deutsch version Spain version
Na Lindovce 1463

E-mail: skola@hskm.cz

Bankovní spojení : KB Kroměříž, č.ú.18231–691/0100
Důležité – pokladna
01.07.2017
V den předávání maturitních vysvědčení a výučních listů bude pokladna otevřena pro končící studenty
Jezdecké závody „Pohár města Kroměříže“ 17. 6. 2017
21.06.2017
Nádherné prostředí Pionýrské louky Podzámecké zahrady, čerstvě upravené trávníky, vyzdobený parkur se skokovými překážkami, ochozy s lavičkami plné zvědavých příznivců parkurových závodů i přívětivé počasí, i když na tuto roční dobu trochu chladnější, při
Tradiční ochutnávka v Kroměříži
16.06.2017
Žáci 2. S oboru Gastronomie – wellness naší školy připravili ochutnávku moučníků a pomazánek.
Výstavka bylinek
05.06.2017
Žáci 2. S. oboru vzdělávání Gastronomie kuchař – číšník – wellness připravili výstavku čerstvých bylinek pod názvem „Znáš zelené koření?“.
Hotelová škola měla úspěch na filmovém festivalu ve Zlíně
02.06.2017
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně měl i letos nejedno zpestření. Kromě jiného se v doprovodném programu představily studentky SŠHS Kroměříž. 30. května 2017 nabízely návštěvníkům festivalu k ochutnání bezlepkové
„Buďte na internetu v bezpečí“
02.06.2017
Počet mladých lidí, kteří nacházejí svoje intimní materiály na internetu, roste. Posílají je svým protějškům na sociálních sítích nebo třeba neznámým lidem při seznamování. Po čase se ale může z krátkodobé zábavy a vzrušení stát noční můra.
Podnikání je náročné i ve wellness…
02.06.2017
Wellness je velice široký pojem, obsahující jak stránku ducha, tak těla. Primárně, slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla.
Ta jižní Morava je krásná zem, osázená vinohradem
02.06.2017
Ve známé lidové písni se zpívá o krásné jižní Moravě. O tom, že je to tak, se přesvědčili studenti třídy 3. E na dvoudenní odborné exkurzi.