STŘEDNÍ ŠKOLA HOTELOVÁ
A SLUŽEB KROMĚŘÍŽ

Nacházíte se: Úvod » Ze života školy » »

Ze života školy

Natálie Komendová – 2. místo v celostátní soutěži "Drinks, life, emotion" [03.12.2010]
Studenti SŠHS Kroměříž Monika Bálešová, Natálie Komendová, Michal Gálik, Jakub Závišek a Miroslav Kučera se zúčastnili soutěže kreativity a inovací, kterou pořádala nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement a firma Kofola, a. s. Soutěž pod názvem "Drinks, life, emotion" se uskutečnila v Ostravě na Ekonomické fakultě VŠB TU.
Soutěže se zúčastnilo 100 studentů. Studenti jednotlivých škol byli v den soutěže rozlosováni do týmů tak, aby se členové předem neznali a byli nuceni se nejdříve seznámit a rozdělit si role tak, aby celý tým pracoval efektivně.
Studenti pracovali celý den na zadané téma, které bylo až do oficiálního zahájení soutěže utajeno. V průběhu několika hodin si studenti připravili krátký podnikatelský plán a prezentaci svého záměru, což byl úkol náročný.
Na závěr soutěžního dne vybrala porota tři vítězné týmy, které získaly hodnotné ceny. Naše studentka Natálie Komendová se umístila se svým týmem na 2. místě a bude mít možnost zúčastnit se v květnu evropského finále soutěže European Creativity & Innovation challenge v Bruselu, kde budou zastoupeni finalisté národních soutěží z 13 evropských zemí.
Ing. Věra Kadlecová

autor: správce

Česká verze English version Version française Deutsch version Spain version
Na Lindovce 1463

E-mail: skola@hskm.cz

Bankovní spojení : KB Kroměříž, č.ú.18231–691/0100
Důležité – pokladna
01.07.2017
V den předávání maturitních vysvědčení a výučních listů bude pokladna otevřena pro končící studenty
Jezdecké závody „Pohár města Kroměříže“ 17. 6. 2017
21.06.2017
Nádherné prostředí Pionýrské louky Podzámecké zahrady, čerstvě upravené trávníky, vyzdobený parkur se skokovými překážkami, ochozy s lavičkami plné zvědavých příznivců parkurových závodů i přívětivé počasí, i když na tuto roční dobu trochu chladnější, při
Tradiční ochutnávka v Kroměříži
16.06.2017
Žáci 2. S oboru Gastronomie – wellness naší školy připravili ochutnávku moučníků a pomazánek.
Výstavka bylinek
05.06.2017
Žáci 2. S. oboru vzdělávání Gastronomie kuchař – číšník – wellness připravili výstavku čerstvých bylinek pod názvem „Znáš zelené koření?“.
Hotelová škola měla úspěch na filmovém festivalu ve Zlíně
02.06.2017
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně měl i letos nejedno zpestření. Kromě jiného se v doprovodném programu představily studentky SŠHS Kroměříž. 30. května 2017 nabízely návštěvníkům festivalu k ochutnání bezlepkové
„Buďte na internetu v bezpečí“
02.06.2017
Počet mladých lidí, kteří nacházejí svoje intimní materiály na internetu, roste. Posílají je svým protějškům na sociálních sítích nebo třeba neznámým lidem při seznamování. Po čase se ale může z krátkodobé zábavy a vzrušení stát noční můra.
Podnikání je náročné i ve wellness…
02.06.2017
Wellness je velice široký pojem, obsahující jak stránku ducha, tak těla. Primárně, slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla.
Ta jižní Morava je krásná zem, osázená vinohradem
02.06.2017
Ve známé lidové písni se zpívá o krásné jižní Moravě. O tom, že je to tak, se přesvědčili studenti třídy 3. E na dvoudenní odborné exkurzi.