STŘEDNÍ ŠKOLA HOTELOVÁ
A SLUŽEB KROMĚŘÍŽ

Nacházíte se: Úvod » Ze života školy » »

Ze života školy

"Virtulife" – finanční gramotnost formou hry na SŠHS [01.12.2010]
V poslední době se často setkáváme s pojmem finanční gramotnost. Pro studenty Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži tento pojem není neznámý.
V rámci nových školních vzdělávacích programů jsme pojem finanční gramotnost zařadili hlavně v rámci ekonomických předmětů a matematiky. Už několik let se naši studenti v předmětu aplikovaná ekonomie seznamují se vším, co se týká peněz, pomocí e-learningového programu "Poznej své peníze", který nám poskytuje společnost Junior Achievement. V letošním roce jsme výuku zpestřili už poněkolikáté spoluprací s o. s. EKOGRAM a studenti si zahráli hru "Finanční gramotnost", která simuluje reálný život české rodiny, jež má k dispozici celou škálu bankovních a pojistných produktů, řadu spořicích produktů a cílem je splnit předem určené cíle a dovést hráče k finanční nezávislosti. Touto hrou si studenti prověřují získané základy ekonomických předmětů. Je zde prostor ukázat, co je pro ně do budoucna dobré a na co si naopak musí dávat pozor. V průběhu hry jsou studenti informováni, která jejich rozhodnutí byla správná a která ne. Zde převádějí své teoretické znalosti do praxe.
Studentům se hra líbí, zažijí při ní spoustu legrace a navíc hraním získají přehled, jak s penězi hospodařit v reálném životě, což je v dnešní době velmi důležité. Poděkování za realizaci patří panu Michalu Miklovi, DiS. za čas věnovaný našim studentům.
autor: správce

Česká verze English version Version française Deutsch version Spain version
Na Lindovce 1463

E-mail: skola@hskm.cz

Bankovní spojení : KB Kroměříž, č.ú.18231–691/0100
Strava pro naši mysl
11.07.2018
Ve dnech 10. – 14. 5. 2018 se naše škola stala hostitelskou institucí pro mezinárodní projektové setkání Erasmus+ s názvem Feeding Our Minds (Strava pro naši mysl).
Erasmus Budapešť
08.07.2018
Tři týdny v Budapešti díky projektu Erasmus – jaké to bylo?
Pohár města Kroměříže
22.06.2018
Střední škola hotelová a služeb Kroměříž pořádala 16. 6. 2018 již XXII. ročník parkurových jezdeckých závodů
Zemědělská výstava Kotojedy 2018
12.06.2018
Je dlouholetou tradicí, že se žáci a učitelé Střední školy hotelové a služeb podílí na organizaci Zemědělské výstavy v Kroměříži, která se koná každé 2 roky.
Znáš zelené koření?
12.06.2018
Žáci 2. E oboru Hotelnictví připravili výstavku bylinek s názvem „Zelené koření v gastronomii“. Bylinky si prohlédli také žáci oboru Stravovací a ubytovací služby a určovali jednotlivé rostlinky podle vzhledu a vůně.
Florbalový turnaj
29.05.2018
V pátek dne18. 5. 2018 se konal ve zlínské tělocvičně florbalový turnaj pořádaný Střední školou obchodu a gastronomie.
Zažij DofE
28.05.2018
Program DofE (Cena vévody z Edinburghu) je tady od toho, aby ti pomohl zdolat výzvy, které bys chtěl/a překonat a splnit si sny, které máš. V programu DofE se budeš dlouhodobě a pravidelně věnovat aktivitám ve čtyřech oblastech: rozvoj talentu,
Návštěva hotelů Hilton v Praze