STŘEDNÍ ŠKOLA HOTELOVÁ
A SLUŽEB KROMĚŘÍŽ

Nacházíte se: Úvod » Ze života školy » »

Ze života školy

"Virtulife" – finanční gramotnost formou hry na SŠHS [01.12.2010]
V poslední době se často setkáváme s pojmem finanční gramotnost. Pro studenty Střední školy hotelové a služeb v Kroměříži tento pojem není neznámý.
V rámci nových školních vzdělávacích programů jsme pojem finanční gramotnost zařadili hlavně v rámci ekonomických předmětů a matematiky. Už několik let se naši studenti v předmětu aplikovaná ekonomie seznamují se vším, co se týká peněz, pomocí e-learningového programu "Poznej své peníze", který nám poskytuje společnost Junior Achievement. V letošním roce jsme výuku zpestřili už poněkolikáté spoluprací s o. s. EKOGRAM a studenti si zahráli hru "Finanční gramotnost", která simuluje reálný život české rodiny, jež má k dispozici celou škálu bankovních a pojistných produktů, řadu spořicích produktů a cílem je splnit předem určené cíle a dovést hráče k finanční nezávislosti. Touto hrou si studenti prověřují získané základy ekonomických předmětů. Je zde prostor ukázat, co je pro ně do budoucna dobré a na co si naopak musí dávat pozor. V průběhu hry jsou studenti informováni, která jejich rozhodnutí byla správná a která ne. Zde převádějí své teoretické znalosti do praxe.
Studentům se hra líbí, zažijí při ní spoustu legrace a navíc hraním získají přehled, jak s penězi hospodařit v reálném životě, což je v dnešní době velmi důležité. Poděkování za realizaci patří panu Michalu Miklovi, DiS. za čas věnovaný našim studentům.
autor: správce

Česká verze English version Version française Deutsch version Spain version
Na Lindovce 1463

E-mail: skola@hskm.cz

Bankovní spojení : KB Kroměříž, č.ú.18231–691/0100
Důležité – pokladna
01.07.2017
V den předávání maturitních vysvědčení a výučních listů bude pokladna otevřena pro končící studenty
Jezdecké závody „Pohár města Kroměříže“ 17. 6. 2017
21.06.2017
Nádherné prostředí Pionýrské louky Podzámecké zahrady, čerstvě upravené trávníky, vyzdobený parkur se skokovými překážkami, ochozy s lavičkami plné zvědavých příznivců parkurových závodů i přívětivé počasí, i když na tuto roční dobu trochu chladnější, při
Tradiční ochutnávka v Kroměříži
16.06.2017
Žáci 2. S oboru Gastronomie – wellness naší školy připravili ochutnávku moučníků a pomazánek.
Výstavka bylinek
05.06.2017
Žáci 2. S. oboru vzdělávání Gastronomie kuchař – číšník – wellness připravili výstavku čerstvých bylinek pod názvem „Znáš zelené koření?“.
Hotelová škola měla úspěch na filmovém festivalu ve Zlíně
02.06.2017
57. ročník Mezinárodního filmového festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně měl i letos nejedno zpestření. Kromě jiného se v doprovodném programu představily studentky SŠHS Kroměříž. 30. května 2017 nabízely návštěvníkům festivalu k ochutnání bezlepkové
„Buďte na internetu v bezpečí“
02.06.2017
Počet mladých lidí, kteří nacházejí svoje intimní materiály na internetu, roste. Posílají je svým protějškům na sociálních sítích nebo třeba neznámým lidem při seznamování. Po čase se ale může z krátkodobé zábavy a vzrušení stát noční můra.
Podnikání je náročné i ve wellness…
02.06.2017
Wellness je velice široký pojem, obsahující jak stránku ducha, tak těla. Primárně, slovo wellness znamená cestu k souladu mysli, duše a těla.
Ta jižní Morava je krásná zem, osázená vinohradem
02.06.2017
Ve známé lidové písni se zpívá o krásné jižní Moravě. O tom, že je to tak, se přesvědčili studenti třídy 3. E na dvoudenní odborné exkurzi.