Žáci vykonávají ve 2. a 3. ročníku učební praxi, která je zajišťována na smluvních pracovištích, je souvislá a činí v každém pololetí 14 dnů, během kterých mají žáci povinnost odpracovat 70 hodin. Rozpis pracovní doby stanovuje smluvní pracoviště. To znamená, že žáci nemusí pracovat každý den a práce může být v dělených směnách. Předpokládá se, že pracují i o víkendech. Žáci, kteří vykonávají učební praxi ve škole, jdou v případě onemocnění žáka z externího pracoviště na toto pracoviště. Během prvních dvou dnů nástupu na praxi se pracovníci doplňkové činnosti s žáky domluví na rozvržení dnů a hodin. Žáci pracují podle potřeby i o sobotách a nedělích, v týdnu pak mají volno. Je to stejné jako na praxi mimo školní pracoviště.
Žákům je vyplácena produktivní práce, která se řídí zákonem 561/2004 Sb. § 122. Během práce za žáky ručí jmenovaný instruktor. V době mimopracovní škola ani instruktor za žáky neručí, nad žáky je dohled ve večerních hodinách. Rodiče mají vždy možnost v případě potřeby zatelefonovat na pracoviště a ověřit si, zda je jejich dítě na praxi (týká se např. situace, kdy žák odpracuje všechny hodiny do středy a ve čtvrtek může pracoviště opustit, aniž by tuto skutečnost nahlásil škole).
Pokud žák na praxi nemůže nastoupit (např. ze zdravotních důvodů), případně pokud během praxe onemocní, je jeho povinností informovat zástupce ředitele Ing. Věru Zezulákovou (telefon 731 078 763). Pokud se žák neomluví a na pracoviště nenastoupí, případně jej opustí bez domluvy s instruktorem, informuje instruktor o této situaci neprodleně školu.Smlouvy uzavírané s různými pracovišti jsou specifické a stanovují různé podmínky nástupu na práci, ubytovávání, stravování a výplaty za produktivní práci. Všechny tyto informace jsou uvedeny v Rozpisu praxí a Seznamu pracovišť a podmínek:
Žáci musí dodržovat během praxe Ubytovací řád:
Po absolvování praxe odevzdávají žáci neprodleně Výkaz práce, který musí být kompletně vyplněný a podepsaný instruktorem nebo pracovníkem zařízení.