Varování

JFolder: :files: Cesta není ke složce. Cesta: /www/doc/www.hskm.cz/www/images/soubory/aktuality/2024/02_2024_nabord_rdkd

Oznámení

Nábor do RDKD

Svůj dar zdraví bychom měli věnovat i ostatním

to jsou slova paní Zdenky Wasserbauerové, která společně se svou kolegyní paní Janou Koželovou navštívila naši školu a uskutečnila již tradiční nábor do Registru dárců kostní dřeně.

Žáci získali informace, o tom, co je to Registr dárců kostní dřeně, proč je dobré se zaregistrovat, co to pro ně znamená nyní a co to může znamenat – nejen pro ně - i do budoucna. Dostali také podrobné informace o způsobu odběru, který je nyní mnohem jednodušší než před pár lety.

Dozvěděli se, že svého dárce se nedávno nedočkal malý chlapec z našeho kraje a několik malých dětí stále na vhodného dárce čeká. A že to nejsou jen děti, komu kostní dřeň zachraňuje životy. Registr je celosvětový a čeká v něm na svého zachránce nemálo lidí všeho věku.

Oběma dámám děkujeme za jejich činnost a všem žákům a jedné vyučující, kteří do registru vstoupili děkujeme za to, že možná dají někomu šanci na plnohodnotný život.

Pokud byste i vy chtěli do registru vstoupit, informace najdete zde: https://registr.kostnidren.cz/

{gallery}/soubory/aktuality/2024/02_2024_nabord_rdkd{/gallery}